A Fradival sem bírtunk

Nehezen akarnak felébredni téli álmából az Eger SBS Eszterházy férfi kézilabdásai.

Szoros első félidő után, a másodikban alaposan leszakadt a házigazda FTC-től, és végül sima vereséget szenvedett péntek este az Eger SBS Eszterházy első osztályú férfi kézilabdacsapata.

Már eleve nehezen kezdődött a fővárosi találkozó, hiszen folyamatosan az NB I. újoncánál volt az előny. A tizenkettedik percben már 7-3-as hazai vezetést könyvelhettünk el, ahonnan ugyanakkor még közelebb tudtak férkőzni Tóth Edmond legényei.

A félidei mínusz egy után, rögtön a mieink szerezték a második felvonás első találatát, amivel minimálisra csökkent a differencia. Az egri szurkolók akkor elkezdtek ismét reménykedni, hogy esetleg összejöhet a hőn áhított fordítás, csak éppen arra nem számítottak, hogy ezt követően, zsinórban négy Fradi-gól érkezik.

Már pedig így történt, amivel először mentek el öttel a kilencedik kerületiek. Ez a néhány perces rövidzárlat ráadásul akkora kárt tett, hogy innen már egyáltalán nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a hevesi alakulat.

Sajnos ebből kiindulva, a végjátékra sem maradt esély, a Ferencváros így legutóbbi négy bajnokijából harmadik sikerét aratva győzte le a tavasszal pont nélküli egrieket. Ami pedig a mieinket illeti, a remek ősz után sürgősen el kellene kezdeni a pontgyűjtögetést, igaz, legközelebb egy bizonyos Szeged, Veszprém kettős lesz Szabó Péterék ellenfele...

Horváth Attila: - Sokat készültünk erre a mérkőzésre, visszatértünk a régi védekezésünkhöz, ami nagyon jól működött, ezzel tudtunk nyerni.

Tóth Edmond: - Gratulálok a Fradinak, úgy küzdött, ahogy ilyen helyzetben kell, mi pedig túl kényelmesen játszottunk, és ez sima vereséghez vezetett. A második félidő elején buktuk el a meccset.

NB I., férfiak, 17. forduló
FTC - Eger SBS Eszterházy 30-25 (13-11)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 300 néző.
V.: Horváth P., Marton B.
FTC: Zernovic 1 - BUJDOSÓ 10 (5), Marczinkó 3, Andjelics 2, Benmiloud 1, Bali 2, PÁLOS 4 (1). Cs.: NAGY L. 1, Kovács R. - Kocsi 1, PORDÁN 3, Rédai 1, Oláh 1, Bakos, Grebenár. Edző: Horváth Attila.
EGER: Stochl - Vaskó 1, RADOJEVICS 4, Bajorhegyi 1, Kiss G., Petro 2, Antl 3 (2). Cs.: Repóth - Aflitulin 5 (1), Szabó P. 3, Takács B. 1 (1), Dobó, Lezák, Szepesi 2, FÜZI 3. Edző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 6/6. ill. 5/4.
Kiállítások (kétperces): 8 perc, ill. 8 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-1, 12. p.: 6-3, 18. p.: 8-5, 24. p.: 11-10, 36. p.:17-12, 42. p.: 21-15, 48. p.: 24-18, 54. p.: 27-21.