Komlói vereség az évzárón

Egyetlen találat döntött az Eger SBS Eszterházy idénybeli utolsó bajnokiján.

Fordulatos mérkőzésen, egygólos vereséget szenvedett az Eger SBS Eszterházy férfi kézilabdacsapata Komlón, az NB I. 2016/2017-es idényének zárófordulójában. A megyeszékhelyiek így visszacsúsztak a tabella kilencedik helyére, és majd a szombati Vác - Cegléd mérkőzés eredményétől függ, hogy sikerül-e megtartani a jelenlegi pozíciót.

A negyedik percben már 3-1-re vezetett az Eger, a hazaiaknak a tizennegyedik percben, 8-7-es állásnál sikerült először átvenni a vezetést. Rendkívül kiegyenlített küzdelem zajlott, az első játékrészben két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött: Braniszlav Obradovics-góllal. Először vezetett hárommal a Komló, de a mieink nem veszítették el a tartásukat. Szűk öt perc alatt kiegyenlítettek (17-17), majd Vjacseszlav Szadovij harmadik találatával a negyvenharmadik percben a vezetést is átvették (20-21).

Az utolsó tíz percet kétgólos előnnyel kezdte a vendég csapat, de a hazaiak a végjátékban egy 4-1-es szériával fordítani tudtak. A baranyaiak győztes találatát másfél perccel a végső dudaszó megszólalása előtt Szunajko Filip szerezte.

Kilvinger Bálint: - Küzdelmes mérkőzés volt, nagyon boldog vagyok, hogy nyerni tudtunk. Azért az elmúlt meccsek vereségei nyomot hagytak a játékunkon. A szurkolók előtt le a kalappal, fantasztikus hangulatot teremtettek.

Tóth Edmond: - Szezonvégi mérkőzés volt lassú játékkal, rengeteg hibával, de mindkét csapat kiadta, ami még maradt benne.

NB I., férfiak, 26. forduló
Sport36-Komló – Eger SBS Eszterházy 27-26 (16-14)
Komló, 700 néző.
V: Altmár, Horváth M.
KOMLÓ: Granics - Szkokán 1, PRIBANIC 4, OBRADOVICS 4, Katzirz 1, JERKOVIC 6, MARKOVICS 5 (2). Cs.: Kiss B. - Szögi, Szunajko 4, Hoffmann, Laufer 2 (1), Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint.
EGER: Stochl - Lezák 1, RADOJEVICS 3, Petro 1, TAKÁCS B. 6 (1), Szabó P. 1, Antl 3 (1). Cs.: Repóth - Bajorhegyi, Kiss G. 1, Dobó 2, Vancsics 2, SZADOVIJ 5, Kocsis Cs. 1. Edző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 6/3. ill. 2/2.
Kiállítások (kétperces): 4 perc, ill. 12 perc.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1-3, 14. p.: 8-7, 23. p.: 12-12, 35. p.: 17-16, 43. p.: 20-21, 50. p.: 23-25, 55. p.: 25-25.