Szorongattuk a Szegedet

Egy félidőig állt igazán szorosan az Eger SBS Eszterházy hazai bajnokija.

Ahogyan vártuk, teljesen megtelt kedd este a Kemény Ferenc Sportcsarnok, de nem véletlenül, hiszen a férfi kézilabda NB I. aktuális játéknapján a MOL-Pick Szeged volt a vendég.

Igazság szerint, már hétfő óta a hevesi megyeszékhelyen tartózkodtak Juan Carlos Pastor tanítványai, hiszen a vasárnap esti, címvédő Vardar Szkopje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésről egyenesen Egerbe vezetett az alföldiek útja. A meccs napján így már az esti összecsapás helyszínén tartott átmozgató edzést az egyik legjobb magyar együttes.

Visszatérve a hangulatra és a várakozásra, egy órával a kezdés előtt nyitották meg a kapukat a szurkolók előtt, akik már hosszú percekkel a startot megelőzően elfoglalták az üres székeket. Nagyon sokáig aztán igencsak jó hangulatban nézhették az összecsapást, hiszen olyan kedvenceket láttak a pályán, akik nem ijednek meg sokkal nevesebb ellenfelüktől.

Az első félidő közepén több alkalommal is sikerült vezetnie az Eger SBS Eszterházynak, köszönhetően elsősorban a támadójáték során nagyot nyújtó Inal Aflitulin, Igor Radojevics kettősnek. Öröm volt látni, hogy a vendégek spanyol trénere több alkalommal ingerülten vitatkozik játékosaival, amiért nem az történik a pályán, amit elterveztek a csongrádiak, hiszen az első játékrészben tényleg komoly feladat elé állította ellenfelét a házigazda.

Fordulás után aztán változott a helyzet, szemmel láthatóan nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Pick, és viszonylag hamar elhúzott az egriektől. Mindez egyébként annak volt köszönhető, hogy a szegedieknél világsztárok érkeztek a kispadról, és egyáltalán nem lehetett pihentetésről beszélni a nagy hazai ellenállás következtében.

A meccs hátralévő részében is derekasan állták a sarat Tóth Edmond fiai, nagyjából négy-hat gól között ingadozott a differencia. A végjáték azonban már egyértelműen a Szegedé volt, amely társaság végül kilenc találattal bizonyult jobbnak vendéglátójától, de egyáltalán nem kell szégyenkeznie az Egernek, mert egy nálánál sokkal erősebb ellenféllel szemben tartotta magát nagyon sokáig jól.

Tóth Edmond: - Igyekeztünk felnőni a Szegedhez, úgy vélem, ez a minimális különbség a két csapat között. Próbáltuk kiszolgálni a közönséget, ami úgy érzem, sikerült is.

Juan Carlos Pastor: - Két nappal a szkopjei Bajnokok Ligája-mérkőzés után egyetlen meccs sem könnyű. A második félidei teljesítményünknek köszönhetően nyertünk. A találkozó úgy alakult, hogy kevesebb lehetőség jutott a fiataljainknak.

NB I., férfiak, 18. forduló
Eger SBS Eszterházy - MOL-Pick Szeged 24-33 (12-15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 930 néző.
V: Bonifert F., Oláh V.
EGER: Stochl - Lezák 1, RADOJEVICS 5, Bajorhegyi, KISS G., Petro 4, AFLITULIN 7 (1). Cs.: Repóth - Antl, Szabó P. 2, Szepesi, Dobó Zs. 1, Vaskó 1, Takács B. 3 (1). Edző: Tóth Edmond.
SZEGED: Sego - Sostaric 4, Srsen 4, Skube 1, Bánhidi, Thiagus Petrus 2, Sigurmannsson 4 (1). Cs.: Nagy M. - Zubai 3, Bodó 3, ZSITNYIKOV 3, Blazevic, Källman 1, PEDRO RODRÍGUEZ 5, Fekete 2, Hegedüs M. 1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteresek: 2/2. ill. 1/1.
Kiállítások (kétperces): 2 perc, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-2, 12. p.: 3-4, 18. p.: 6-6, 24. p.: 9-11, 36. p.: 14-19, 42. p.: 17-23, 48. p.: 19-24, 54. p.: 21-27.

FTC - Telekom Veszprém 26-31
Ceglédi KKSE - Orosházi FKSE-Linamar 25-19