Varga visszatérése is kevés volt

Nagy pofonba szaladt bele az EKE-Eger-KOK a Tiszaújváros elleni hazai meccsén.

Negyedik 2018-as mérkőzésén is nyeretlen maradt az EKE-Eger-KOK NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata, miután a Tiszaújváros elleni összecsapáson huszonnyolc ponttal maradt alul.

A januári időszakban ez a találkozó jelentette a harmadik hazai fellépést, a két soproni alakulattal szembeni (Sopron KC-Sportiskola, SMAFC) szoros meccsek után, ezúttal még csak kiegyenlített játékot sem sikerült nyújtaniuk Váczi Péter tanítványainak.

Az első félidőben ugyanakkor nagyjából sikerült tartani a lépést, mivel a nagyszünetben még „csak" nyolc ponttal állt jobban a Phoenix, fordulás után viszont már nem sikerült közel maradni a vendég gárdához, és ideje korán eldőlt a mérkőzés sorsa.

Örülni maximum annak örülhettünk, hogy még az őszi szezon legelején súlyos könyöksérülést szenvedett Varga Imre hosszú idő után ismét pályára léphetett, amit rögtön dupla duplával, tizenegy ponttal és tíz lepattanóval abszolvált. A másik jó teljesítmény a tizenhét egységig jutó Kiss Bálinté volt, de sajnos még ezzel együtt sem sikerült megnehezíteni a tiszaújvárosiak dolgát.

EKE-Eger-KOK – Tiszaújvárosi Phoenix KK
Eger, Eszterházy-csarnok, 100 néző.
V.: Bagi B., Nepp L., Vaszi Á.
EKE: Mészáros B. 7, Megyes, Illés B. 1, Szicsák B. 10, Csákvári 11/3. Cs.: Kiss B. 17/9, Varga I. 11, Ungi 1, Veres D. 6, Pomázi, Horváth R., Szabó G. Edző: Váczi Péter.

Óbudai Kaszások – Alba Fehérvár II. 58-79
Falco KC Szombathely U23 – BKG-Príma SE 88-92