Ceglédi siker a rangadón

Első hazai rájátszás meccsén három góllal kapott ki az Eszterházy KESC.

Az alapszakasz ötödik helye után, két hete kezdődött el a 9-14. helyért zajló rájátszás az Eszterházy KESC férfi vízilabdacsapatának életében. Akkor a Neptun VSC otthonában győztesen, vagyis három ponttal kezdtek Tóth Péter legényei, így érkeztünk meg a play-off első hazai ütközetéhez.

A tabella alapján rangadóra készülhettünk, hiszen a fordulót megelőzően, a közvetlen a mieink mögött tanyázó Ceglédi VSE látogatott a hevesi megyeszékhelyre, egy győzelemmel ezért jó esély nyílt volna arra, hogy valamelyest leszakítsa riválisát az egyetemista alakulat.

Volna, ugyanis a találkozót a vendég csapat nyerte meg három góllal. Az első negyedben ugyan még a házigazda állt jobban, de a második felvonásban fordítottak a ceglédiek, és több találattal lógtak meg. A legtöbb gól a harmadik negyedben született (összesen nyolc, fele-fele elosztásban), de ekkor még mindig nem dőlt el az összecsapás sorsa.

Mégis jobban sikerült az utolsó játékrész a vizitáló együttesnek, így a találkozó vége nem alakulhatott izgalmasan. A vereségtől függetlenül tartják csoportjuk első helyét Pál Gergelyék, akik legközelebb jövő szombaton, az OSC második számú csapatát látják vendégül.

OB I/B, férfiak, rájátszás a 9-14. helyért, 2. forduló