Háromból semmi

Utolsó módosítás: 2019. február 10.

Idei harmadik bajnokiján is pont nélkül maradtak az Eszterházy SC férfi vízilabdásai.

A 2019-es első két bajnoki mérkőzés veresége után, most már egyértelműen kijelenthető, nagyon beragadt a rajtnál az Eszterházy SC másodosztályú férfi vízilabda együttese.

A Hódmezővásárhelyen, és az ASI DSE otthonában elkönyvelt kapitulációkat követően, ezen a hétvégén az FTC-Telekom II. volt az ellenfél, de még mindig nem hazai környezetben. Az elmúlt hetek alapján ezúttal sem számíthattunk egyszerű összecsapásra, még akkor sem, hogyha ősszel 12-10-es egri győzelem született.

Sajnos jobban is kezdte a meccset a házigazda, hiszen bár 1-0 után rögtön egyenlíteni tudtak a mieink, ezt követően zsinórban négy ferencvárosi gól érkezett, ami meg is határozta a játék további alakulását. A zöld-fehérek innentől kezdve végig magabiztosan tartották előnyüket, és mínusz kettőnél közelebb nem is engedték már Némethy Richárdékat.

Az utolsó negyedben még volt egy fellángolásuk a vendégeknek, ám 10-8 után újra a Fradi talált a kapuba, ez pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát. Három idegenbeli fellépését tehát nulla ponttal zárta Tóth Péter együttese, de legközelebb végre már hazai környezetben láthatjuk a fiúkat, a Honvéd II. ellen pedig remélhetőleg megszakad ez a negatív sorozat.

OB I/B, férfiak, A-csoport, 13. forduló
FTC-Telekom II. – Eszterházy SC
12-9 (3-1, 2-1, 4-3, 3-4)
Budapest, Népliget.
V.: Fábry J., Zelki S.
EKESC: Benedek Sz. – Vincze B. 2, Varga M. 2, Kovács Cs. T. 1, Mata L., Némethy R., Szabó E. 3. Cs.: Antal Á. 1, Nagyváradi, Darmos R., Tomozi B., Ridzyk. Edző: Tóth Péter.
Gól – emberelőnyből: 10/4. ill. 8/1.
Ötméteresből: - ill. 2/2.
Az eredmény alakulása: 1-0, 1-1, 5-1, 5-2, 6-3, 8-3, 8-5, 10-5, 10-8, 12-8, 12-9.