Tíz vereség zsinórban

Utolsó módosítás: 2019. február 24.

Az Ybl Water Polo Club is jobbnak bizonyult férfi vízilabdacsapatunknál.

Egyszerűen nem akar megtörni a jég. Az Eszterházy SC másodosztályú férfi vízilabda együttese idei ötödik bajnoki fellépésére készült, ám sem az eddigi tavaszi forma, sem pedig az esélyek nem a mieink győzelmét jósolták az Ybl Water Polo Club otthonában.

Ennek ellenére próbált minden tőle telhetőt megtenni a pontszerzésért Tóth Péter alakulata, amely társaság kezdetben jól tartotta magát. Amiért viszont eleve tíz játékossal érkeztek a vendégek, tudvalévő volt, a tabellán második helyezett ellenfél otthonában nehéz lesz végig bírni.

Két és fél negyedig szorosan is alakult az összecsapás, vagyis tényleg jól tartották magukat az egyetemisták, ezt követően viszont egyszer csak ellépett a házigazda, és az utolsó felvonást már háromgólos előnyről kezdhette.

Érezhető volt, amennyiben a negyedik etap első találatát is az Ybl szerzi, minden eldőlhet, Nagy Álmos 9-5-ös részeredményt jelentő megmozdulása pedig nagyjából pontot is tett a mérkőzés végére. A hátralévő időben ugyan még próbáltak közelebb kerülni ellenfelükhöz az egriek, ennek ellenére mínusz öt került a jegyzőkönyvbe, ami zsinórban a tízedik Eszterházy SC vereséget jelentette a 2018/2019-es szezonban.

OB I/B, férfiak, A-csoport, 15. forduló
Ybl Water Polo Club – Eszterházy SC
Budapest, III. Kerületi TVE-uszoda.
V.: Zelki S., Sikter R.
EKESC: Benedek Sz. – Antal Á., Tomozi, Mata 1, Varga M. 2, Némethy R., Szabó E. 3. Cs.: Nagyváradi 1, Jakab Damján, Darmos R. 1. Edző: Tóth Péter.
Gól – emberelőnyből: 9/2. ill. 12/1.
Ötméteresből: - ill. 1/1.
Kipontozódott: Szepesi a 32. percben.
Kiállítva (végleg cserével): Mata a 11., Antal Á. a 19. percben.
Az eredmény alakulása: 2-0, 2-2, 5-2, 5-4, 6-5, 9-5, 9-6, 11-6, 11-8, 13-8.

Szolnoki Dózsa VSC II. – Neptun VSC 10-11
Budapesti Honvéd SE II. – FTC-Telekom II. 9-11
Hódmezővásárhelyi VSC – Kanizsa VSE 8-14
Debreceni VSE II. – ASI DSE