Megint nyertek a lányok

És ezzel tartják első helyüket az NB I/B keleti csoportjában.

Zsinórban három találattal, vagyis remekül kezdte Pénzügyőr SE elleni hazai bajnokiját az Eszterházy KESC felnőtt együttese, tehát a várakozásoknak megfelelően. Éppen ezért ért váratlanul mindenkit, hogy a félidő közepére megfordult a meccs, és már a vendégek vezettek.

A tizenhetedik percben állt be a fordulat, amikoris Oláh Kyra hétméteres-találatával 6-7 állt az eredményjelzőn. Szerencsére mégsem estek pánikba a hazaiak, akiknek nem kellett sok idő, hogy ismét vezetni tudjanak. A már említett 6-7-es állás után egy 4-0-ás sorozat következett, majd egy fővárosi találat után, egy 6-0-ás. Ezzel alaposan meglépett riválisától az EKESC, szóval kezdtek jól alakulni a dolgok.

Az összecsapás következő mérföldköve a negyvenhatodik minutumban következett, Sári Barbara hetesével ugyanis először vezetett tízzel az egyetemista társaság (22-12). Ennél a pontnál igazság szerint, nyugodtan le lehetett zárni a meccset, hiszen már csak a találkozó negyede volt ekkor hátra.

Szerencsére a hátralévő időben sem dőltek hátra a lányok, akik továbbra is szép gólokat szereztek, egyre közelebb kerülve ezáltal a hőn áhított győzelemhez. A mérkőzés végeredményét egy időntúli büntető révén a vendégek játékosa, Csepregi Anita állította be, a 31-19-es siker pedig ismét az egriek magabiztos arcáról árulkodik.

Mindez azt jelenti, hogy miután tegnap a Kispest pontot rabolt a Szeged KKSE-től, ismét két pontra nőtt a mieink alföldiekkel szembeni előnye, de hátra van még vasárnap egy Göd – Szent István SE rangadó, tehát a fővárosiak ismét egy egységre közelíthetnek.

NB I/B, nők, kelet, 18. forduló
Eszterházy KESC – Pénzügyőr SE 31-19 (12-8)
Eger, Eszterházy-csarnok, 200 néző.
V.: Marton Zs., Szabó E.
EKESC: GYŐRFFY – Bocsi 2, IVÁN E. 8, Petrovics 2, SÁRI 11 (5), Hanczvikkel 3, Buzsáki 3. Cs.: Leiner – Molnár N., Kovács F. 1, Vesztergombi 1, Muhari, Kobela, Sepsi. Edzők: Debre Viktor, Rutka Péter.
Hétméteresek: 5/5. ill. 4/3.
Kiállítások (kétperces): 4 perc, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-2, 12. p.: 5-4, 18. p.: 6-7, 24. p.: 9-7, 36. p.: 16-8, 42. p.: 20-11, 48. p.: 23-13, 54. p.: 27-16.